Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi 2018-04-10T21:06:08+00:00

Otázky a odpovědi

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Moje matka (48) prodělala boreliózu (r.1990) a chtěla by zkusit užívat Ledum Palustre 30CH,ale nevíme v jakých dávkách, jak dlouho. Má různé zdrav. potíže, jako oslabeny imunitní systém, brnění končetin 24hod denně, občas motání a bolesti hlavy, bušení srdce, slabost, únava, slabost v nohou při každé infekci, bolesti v kloubech, páteři, hrudi, má míšní varixy, Th 6-12. Vloni prodělala salmonelozu – nastaly problémy se zažíváním, zácpy, bere léky proti křečím v břiše a ve střevech a projímadla co nenarušují střevní floru, příležitostně Aloe, wobenzym, čaje na imunitní systém, Cinarizin, antibiotika několikrát do roka (např. na záněty dutin, různé infekce když se objeví). Bylo by možné nám poradit jak brát homeopatika Ledum?
Předem moc děkuji. Černá

Je pravda, že Ledum palustre je jeden z prvních léků podávaný po pokousání hmyzem a často pomůže při léčbě boreliózy. Podle toho co píšete, má však vaše paní matka již delší dobu mnohem více potíží. V jejím případě by návštěva zkušeného homeopata byla rozhodně vhodnější než samoléčba. Jste-li však pevně rozhodnuty pouze vyzkoušet lék Ledum, dejte jí 3 kuličky 1x týdně. Pokud se její zdravotní stav nezlepší do 2 týdnů, je nutno zvolit jiný homeopatický lék.

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda-li se dá homeopaticky vyléčit syndrom suchého oka po laserové operaci…už si s tím totiž nevím rady…
S přátelským pozdravem, Křiváková L.

Homeopatické léky velice usnadňují léčbu pooperačních stavů a umí odstranit různé komplikace při rekonvalescenci. K nejčastěji užívaným lékům v podobných případech patří Arnika, Calendula, Hypericum či Staphysagria. Bohužel i zde platí, že v homeopatii nelze poradit jeden lék pro všechny, že vždy nejlépe účinkuje správně zvolený lék – a ten bývá pro různé lidi, byť na stejnou potíž, různý…

Dobrý den,
chtěla jsem se informovat. Jsem měsíc po operaci 2 dolních stoliček /osmiček/ a doposud se mi nevrátil stav normální. Pravděpodobně po přetržení nervů necítím kus rtu, brady a zubů. Dostávám injekce B12. I můj psychický stav je z toho ne moc dobrý, stále na to myslím a cítím, že to není ono. Myslíte si, že i na toto je možné homeopatika? Četla jsem Vaše stránky a dost jste mě přesvědčila a ráda bych tomu věřila. Je mi 37 let – 2. děti.
Děkuji zatím za odpověď. S pozdravem, Markéta Dáňová

Existuje spousta homeopatických léků vhodných k léčbě pooperačních stavů včetně dentálních operací. S podobnou léčbou mám bohaté zkušenosti. Vzhledem k tomu, že se u vás rozvinuly i psychické potíže, bylo by vhodné, abyste mě co nejdříve navštívila.

Vážená paní Petro,
dokázala byste mě zbavit zlatého stafylokoka (autovakcína nezabrala) a zlepšit imunitu?
Marta Houžvičková (rok nar. 1948), Průhonice

Dokázala. Již jsem v minulosti podobný případ úspěšně řešila. V mnoha případech působí správný homeopatický lék lépe než autovakcína, zvláště je-li třeba zlepšit imunitu pacienta.

Kytka

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, zda-li je možné mi pomoci s následujícím problémem pomocí homeopatie. Asi v polovině loňského listopadu jsem začal špatně spát (převážně časné buzení, pak i problémy s usínáním), následkem čehož se mi nashromáždil velký spánkový dluh. Dá se říct, že poslední dobou (několik měsíců, necelý rok) pociťuji asi takovou celkovou nespokojenost, je otázka, do jaké míry je to následek tehdejší nespavosti. V důsledku těchto věcí jsem poslední měsíce silně unavený – předtím převážně psychicky (velké ztížení duševní činnosti, což je má hlavní činnost), poté i fyzicky. Někdy je můj stav horší, někdy velmi málo lepší. Dá se říct, že párkrát za den mám návaly zvláštního pocitu, kdy nevím, co se se mnou bude dít v následujících chvílích – jestli neskončím třeba v bezvědomí (to se mi stalo loni, ale mnohem dříve, než tyto mé problémy nastaly). Zkoušel jsem hledat pomoc u doktorů, což mi nepřišlo, že by někam vedlo (výsledky krve, srdce apod. jsou v pořádku). V současné době chodím na čínskou medicínu, ale zatím u sebe nepozoruji zlepšení (po cca měsíci konzumace odvarů). Chtěl bych se zeptat, jestli je možné se na Vás obrátit s těmito problémy. 

S pozdravem Martin Mašek

Nespavost a z ní pramenící potíže lze velice dobře léčit právě pomocí homeopatických léků. S podobným problémem jsem se v minulosti již několikrát setkala a vždy bylo možné pacientovi zlepšit spánek a odstranit fyzické potíže. Určitě přijďte.

Dcera, 35 let, od 18 let trpí anorexií. Žádná léčba jí nepomohla. Žádný léčitel nedokáže odstranit jakési bloky, údajně z minulých životů. Prosím o pravdivou odpověď, zda homeopatie by jí mohla pomoci. Zda jste již tuto nemoc ve své praxi léčila. Jsme na pokraji sil celá rodina.
Děkuji za odpověď, matka

Homeopatické léky působí přímo na vitální sílu pacienta a jsou schopné odstranit nejrůznější psychické bloky. Mohou tedy vyléčit i anorexii. Již jsem podobné případy v praxi s úspěchem řešila. Navrhněte, prosím, dceři, aby se u mne co nejdříve objednala.

Dobry den.
Je mi 33let a 5let se léčím na psychiatrii pro OCD. Celkově jsem úzkostný typ od malička. Beru antidepresiva a přibral jsem po nich 40kg. Teď chodím k homeopatovi už 5 měsíců. Ale zatím beru jen arzenikum album 30CH 3 kuličky jednou týdně. Teď měsíc a půl jsem bral obden i 15Ch. Byl jsem teď u něj na kontrole a předepsal mi opět jen 30Ch 1 týdně. Dal mi při návštěvě ještě něco pod jazyk rovnou a pak 4 kuličky, které si mám vzít za měsíc. Další kontrola je až koncem září. Já se snažím snižovat antidepresiva a teď bych je rád vysadil úplně. Ptal jsem se lékaře zda mi arzenikum zvedne substanci výše ale zatím se tak neděje. Je mi často i špatně a bojím se, že zas budu muset nasadit vysoké dávky antidepresiv. Četl jsem i jiné příběhy a tam substanci dostali i vyšší a ta pomohla. Rád bych se zeptal na váš názor a zda kombinujete jak homeopatii tak i Bachovi esence dohromady? A ještě malý dotaz jak dlouho se zabýváte léčbou homeopatiky?
Předem Děkuju Moc za odpověď. Případně vás rád budu kontaktovat. Petr

Léčba psychických potíží je velice náročná, ale správně zvoleným homeopatickým lékem je možné psychické problémy zcela odstranit a pacienta zbavit nutnosti užívání antidepresiv. Většinou se při léčbě depresí a úzkostí používají vyšší potence, ale to záleží na celkovém stavu pacienta. Musela bych Vás znát, abych Vám byla schopná doporučit účinnou léčbu. Léčbou pomocí homeopatie se zabývám od roku 2001, kdy jsem ukončila Homeopatickou akademii v Praze.

Dobrý den paní Cihlářová,
chci se zeptat na použití homeopatik při porodu, je potřeba návštěva u homeopata nebo stačí informace po emailu nebo telefonu?
Děkuji za informaci a přeji pěkný den. Kolaříková Marcela

Homeopatické léky mohou výrazně pomoci i u porodu. Obecně však jediný lék, který si vám dovolím doporučit na dálku, je Arnika montana 9 CH – jako prevence poranění, přílišného krvácení (lze užívat během porodu po 30 minutách kuličku). Je mnohem více léků – k porodu zvláště vhodných, ale ty je nejlépe použít až když jich je třeba, nikoli preventivně, a jejich výběr by měl být svěřen zkušenému homeopatovi. Aby vám mohl homeopat odpovědně poradit po telefonu, musí vás již „znát“. Proto je minimálně první návštěva nezbytná.

Dobrý den paní Cihlářová,
obracím se na Vás s prosbou pomoci mému synovi, který má dle mého názoru znaky autismu. Sice nemáme ještě stanovenou diagnózu lékaři, ta nás čeká až někdy v příštím roce. Jsme opožděni hlavně ve vývoji řeči. Vojtíkovi je tři a půl roku, řekne jedno slovo a také ač se to na první pohled nezdá, vybočuje i v chování na rozdíl od svých vrstevníků. Na diagnózu si musíme počkat, protože je velmi dlouhá čekací lhůta, ale já bych ráda podnikla nějaké kroky dříve. Slyšela jsem a přečetla si pár odkazů, že pomohli ke zlepšení stavu právě homeopatika. Já tomu věřím, rozhodně bych to ráda zkusila a za každý malý pokrok, který Vojtík udělá, budeme vděční. Chtěla bych i zároveň vyzkoušet homeopatika na léčbu třeba obyčejné chřipky, přijde mi tento způsob v případě Vojtíka šetrnější a mám ještě dvě děti, u kterých bych to také ráda zkusila. Prostě více se seznámit s tímto způsobem léčby a vyzkoušet jak bude fungovat. Mám kamarádku, která používá homeopatika a sama mi doporučuje, ať to zkusím. Tak pokud bychom Vás mohli navštívit a pokusit se řešit Vojtův stav, budu moc ráda, když se o to pokusíte. Zda si prosím najdete chvilku na moji odpověď, dejte mi vědět a já bych Vás pak kontaktovala telefonicky a objednala se, jsme ze Strakonic.
Moc Vám předem děkuji, s pozdravem Stránská Iveta

Již mnohokrát jsem měla tu čest vidět na vlastní oči velký skok kupředu ve vývoji dětí po podání správného homeopatického léku. Je to vždy pohlazení, pozorovat jak se malí pacienti rozvíjejí, lépe mluví, více komunikují s okolím, méně podléhají nemocem. Bude mi ctí a potěšením budu-li smět pomoci i vašemu Vojtíkovi.