Dusíme svoje děti!

Dusíme svoje děti!

Doslova a do písmene, bohužel to není metafora, ale vládní nařízení. Vládní nařízení, které nám z moci úřední nařizuje se dusit pod rouškou strachu z covidu. Na jaře se všichni vyděsili velkou neznámou chorobou, sedli ke strojům a šili a šili, až si ušili na sebe bič. Jistě, na jaře nikdo z nás nemohl vědět, zda se náhodou matematické modely zvěstující katastrofu opravdu nevyplní a tak jsme se nechali vyděsit, lock downovat, zasekli astronomický schodek státního rozpočtu a poslušně nosili roušky i v lese.

Dnes, po více než půl roce, máme již dost dat a covid už není velká neznámá, ale stará známá. Víme, jak vir vypadá, jak je velký, jakým způsobem a jak rychle se šíří, koho nejčastěji napadá, jak vážné stavy může vyvolat a jaká je jeho smrtnost. Máme dokonce i pár zemí, které nezavedly žádná nebo jen velmi mírná opatření a můžeme porovnat data zemí s opatřeními a bez nich. To vše přehledně do grafů uspořádané lze najít zde: https://www.youtube.com/watch?v=8UvFhIFzaac&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2cnEPW1FUN3gxY7wD31CMQB6BO-6rsNqhbTY6K_8tdiEjRSl4kxoDem3E

Když shrneme dosavadní vědecké poznatky o tomto druhu koronaviru, víme s jistotou, že:

  • Je malinký – v poměru k mezerám mezi vlákny roušek je to jako chytat komáry tenisovou sítí
  • Šíří se kapénkami jako jiné druhy chřipek a také se tak chová
  • Pro většinu populace nepředstavuje větší hrozbu než běžná chřipka
  • Nepatří primárně mezi dětské choroby – těch pár dětí, co jej v ČR chytilo, mělo mírný průběh, žádné nezemřelo
  • U starých a jinak nemocných lidí může být smrtelný – stejně jako každá chřipka
  • Zavedení nošení roušek nemělo vliv na smrtnost viru
  • Švédsko, které jediné v EU, se obešlo bez drastických omezení, prošlo vlnou onemocnění bez úhony. Žádné katastrofické předpovědi se nevyplnily. Celkem zemřelo asi cca 5 tis. lidí s covidem, z toho asi 800 na covid. Průměrný věk zesnulých byl 81 let, což je průměrný věk dožití švédské populace. Jejich epidemiolog by měl dostat Nobelovu cenu.

Neexistuje jediná studie, která by prokázala, že nošení roušek snižuje beztak nízkou smrtnost covidu. Zato existují studie, prokazující, že dlouhodobé nošení roušky poškozuje zdraví toho, kdo ji nosí. Zpětné dýchání vydechnutého CO2 nepříznivě ovlivňuje funkci mozku a rouška se již po 20 minutách stává Petriho miskou plnou bakterií a mikrobů, kterých se tělo přirozeně snaží zbavit výdechem a které se díky roušce dostávají zpět do těla a otravují ho.

Tohle všechno víme, a přesto necháme svoje děti dusit se celý den v roušce? Opravdu vám to nepřijde divné? Dusit děti v rouškách, zavírat školy kvůli nemoci, která by jim vážně neublížila? Protože v TV vystoupí premiér s dojemnou řečí, že „přece musíme ochránit prarodiče“…? Pořád mu to baštíme? To jako když budeme dusit děti v rouškách tak staří přestanou umírat? Jak by to dokázali? Jediné, čeho tímto opatřením dosáhneme, je vystrašená, přidušená a tudíž více nemocná mladá generace.

Roušky a ostatní drastická opatření mají jediný význam – zanechat po sobě tak obrovské škody na ekonomice, duševním i tělesním zdraví obyvatel, aby se každý při pouhé zmínce o covidu otřásl strachem ještě za několik let. Každému se, ještě za dlouho, vybaví, jak nemohl pod rouškou dýchat, ale jak s ní musel celý den pracovat, jak přišel o práci, jak si šli doma při lock downu s manželkou na nervy, jak nemohl jít ani na pivo, jak mu propadla dovolená, jak kolega spáchal sebevraždu, jak se bál navštívit vlastní rodiče, jak musel doma učit děti a nemohl s nimi jít ani na procházku, jaký to byl horor….

A o to tu jde. Nebýt těchto opatření, byl by covid pouhou čínskou chřipkou, která by na jaře prošla populací jako všechny předešlé a už by o ní nikdo nevěděl, nikoho by neděsila, nikdo by nevolal po vakcíně, nikdo by se neděsil druhé vlny. Prostě bychom nebyli vyděšení, normálně bychom žili a nikoho by ani nenapadlo se v tramvaji dusit v roušce, natož to přikazovat dětem ve školách nebo jim je dokonce zavírat.

Od té doby, co bájná Pandora otevřela svoji pověstnou skřínku, jsou na světě stovky, možná tisíce různých nemocí. Covid je jen jednou z nich a díky bohu nepatří k nejnebezpečnějším. Nezabíjí děti ani mladé lidi, nemít tak dobré PR prošel by bez povšimnutí. Nenechme sebou nadále manipulovat strachem. Nedovolme, aby nás a naše děti z moci úřední dusili v rouškách, obírali o svobodu, děsili fiktivními katastrofickými scénáři. Rostoucí počet „pozitivně testovaných“ neznamená rostoucí počet vážně nemocných nebo umírajících. Je to jen logický důsledek toho, že testujeme jako šílení kde koho nedokonalým PCR testem, který nedovede rozlišit, zda je vir živý nebo mrtvý a tudíž se jeho vypovídající hodnota limitně blíží nule. Denně nás tato sranda vyjde na 34 mil.

Data mluví jasně – není důvod k panice, vládním opatřením, omezování chodu společnosti, zavírání škol, natož dušení dětí a nás všech v rouškách.

2020-09-24T11:32:25+00:00