Anacardium – roztroušená skleróza

Anacardium – lék, který zdolal roztroušenou sklerózu

Případ krásné štíhlé 20-ti leté brunetky. Ačkoli vyrůstala v láskyplné rodině, měla zdravotních potíží víc než dost.

Trpěla těžkými depresemi, které se poprvé objevily ve 4. třídě ZŠ. Ačkoli neměla žádný důvod, každou noc brečela v posteli, dívala se do nebe a přála si zemřít, odejít za prababičkou, která umřela dříve, než se ona stačila narodit. Deprese nejspíš souvisela s rodovou zátěží – její babička trpěla schizofrenií a byla zbavena svéprávnosti, když její matce bylo 10 let.

V 9. třídě prodělala těžkou angínu, pak chřipku, po tom se začala projevovat necitlivost nohou, nebyla schopná chodit, nekoordinovala pohyby dolních končetin, byla diagnostikována roztroušená skleróza, nasazeny kortikoidy.

Před 2 lety jí zemřel dědeček, a od té doby se ataky RS zintenzivnily. Již 3 roky bere antidepresiva, ale melancholická nálada, plačtivost a úzkostné stavy přetrvávají. Problémy dusí v sobě, rozebírá je v hlavě, uzavírá se do sebe. Když to přeteče, následuje výbuch, vše je špatně, „jsem na houby“, psychicky zkolabuje, ještě více se uzavře do sebe, pláče, není schopná se soustředit ve škole, neví kolik je 2+2, nikoho nechce vidět. Tento stav trvá 1 – 3 měsíce.

Rovněž trpí velmi silnými bolestmi hlavy. Od listopadu do dubna ji hlava bolela v kuse, ležela doma, fyzicky neschopná jít do školy. Bolest začíná vzadu pod lebkou, tlaková, jako bublina, která se zvětšuje a rozpíná. Ačkoli se bolest velmi zhoršovala soustředěním, odmaturovala s vyznamenáním. To jen ukazuje na obrovskou snahu uspět, být perfektní za každých okolností.

Perfekcionismus v ní hromadí stres, že něco nebude na 100%, že selže, že jí něco nevyjde, tak dlouho, až spustí další ataku RS a ta zase zhorší její psychický stav, deprese, sebeobviňování. Začarovaný kruh.

Má pocit, jako by v ní byli 2 osobnosti – jedna jí říká „ máš vážnou nemoc, nehoň se tolik“ a druhá je ambiciózní a chce mít vše na 100%.

V noci špatně spí, kolem 2,30 hod jí budívá pocit úzkosti, tlaku na hrudníku, bušení srdce, knedlík v krku.

Od mala mívává čas od času různá vidění, kdy mluvila s mrtvou babičkou, nebo viděla černou postavu v kapuci, která ji pozorovala, či ji vyděsila hlava matčiny macechy v okně – a druhý den zjistili, že jí umřela tchýně. Tato zjevení vnímala velice reálně, jako by tam někdo opravdu byl. Má velký strach, že se objeví znovu, všude nechává rozsvíceno, nejvíce se bojí sama potmě. Doma strachy neusne, když ví, že všichni už spí. Z těchto „duchů“ je doslova strachy bez sebe.

Velkým tématem je i sebeobviňování, doslova za vše, doprovázené pláčem a zhoršující deprese.

Pokud ví, co ji rozhodilo, pomůže jí smutná hudba. Pokud stav přijde naráz, neumí si pomoct a jen kouká do prázdna.

Ve snech vidí sama sebe ležet v rakvi.

I její matka trpí řadu let depresemi.

Repertorizace:

Jako první lék bylo podáno Natrium muriaticum 200

 

Kontrola po měsíci:

Po Nat-m nedošlo k žádné nápadné změně, úzkost a tlak na hrudníku přetrvává, zvýraznil se strach potmě. Když byla sama doma, měla silný pocit, že tam někdo je. I když je více psychicky v pohodě, nezvládá tělo, to samo začne plakat. Má pocit, že je uvězněná v těle, strašně se bojí a neví čeho. Noční můry z hadů.

Změněn lék, podáno Anacardium 200.

 

Kontrola po měsíci:

Výrazně se zlepšil spánek, místo nočních můr má sny plné radosti.

Zlepšila se psychika, již nemá pocity úzkosti, ustoupily strachy, je celkově klidnější. Pouze přetrvává melancholický pocit za špatného počasí.

Prodělala jednu menší ataku RS, brnění a mravenčení v levé noze přešlo do znecitlivění končetiny do půli lýtka, odeznělo samo po 3 dnech (dříve ataky trvávaly i půl roku).

 

Kontrola po 2 měsících:

Stále se cítí klidná, dobře spí, šťastná.

Další ataka RS již nebyla.

Lék si 2x zopakovala po hádce s dospělým bratrem a vždy ji pomohl se uklidnit.

Začala pracovat ve firmě svého otce.

Jediné potíže jí dělají injekce Copaxone, které jí lékař předepsal na RS.

 

Kontrola po 3 měsících:

Poslední týden zase špatně spí, měla divný sen o zemřelé babičce. Vše má souvislost s přechodným pobytem dospělého bratra u nich doma, kde on způsobuje nemilé hádky. Ona konflikty přímo nesnáší, ale je schopná se bratrovi postavit.

Cysta na pravém vaječníku se zvětšila, ale nebolí, lékař navrhuje operativní odstranění.

Injekce Copraxone již nebere a cítí se dobře.

Zlepšila se paměť. Velmi ji baví práce, má dost energie.

Zvýšena potence, podáno Anacardium 1M

 

Kontrola po 4 měsících (měsíc po podání Anac 1M):

Má se hodně dobře. Konflikty s bratrem překonává s lehkostí, lépe se staví k problémům, netrápí se tím. Je velice aktivní. Každý den je 8 hod v práci a pak cvičí v posilovně, moc jí to baví, užívá si to. Funguje naprosto normálně. Má pocit, jako by se po 4 letech probudila ze zlého snu.

Byla na operaci s cystou, po ní si zopakovala Anac 1M a za 5 dní již lyžovala, zcela bez problémů.

Je v klidu, beze strachů, v pohodě.

 

Kontrola po 5 měsících (2 měsíce po Anac 1M):

Po 4 letech se rozešla s dominantním partnerem, již nebyla ochotná nechat si líbit jeho vzteklé nálady. Cítí se být sama sebou, má plno energie, raduje se ze života, z přírody. Cítí se krásně, volně, má chuť cestovat a užívat si života. Všechny strachy jsou pryč, nic jí nebolí ani netrápí. Konvenční léky neužívá, jen občas zopakuje Anac 1M (naposledy právě po rozchodu s přítelem).

 

Kontrola po 6 měsících (3 měsíce po Anac 1M):

Zopakovala si Anac 1M na přepracování z práce, do 2.dne byla klidnější a vyrovnanější, lépe spala. Je zcela beze strachů, dobře spí, má krásné sny. Pracuje 9 hod denně, pak chodí do posilovny. Lékař, který ji 4 roky léčil na RS nevěřil svým očím, že na kontrole na ní neobjevil jediný příznak. Ve stejném údivu byl i psychiatr, který jí dříve léčil deprese, strachy a úzkosti. Je zcela bez konvenčních léků, šťastná s pokojená. S velkou chutí se věnuje všemu co má ráda a co 4 roky dělat nemohla.

 

Nechci ani domýšlet, jak by se odvíjel život této mladé ženy bez homeopatie. Jsem moc ráda, že jsem mohla být u toho a směla z blízka sledovat tento „zázrak minimální dávky“, naprostou proměnu na všech úrovních jejího bytí, přechod od nemoci ke zdraví.

Máme možnost lidi zbavit jejich strachů, bolesti, nemocí a to není málo. Zdraví a šťastní lidé kolem sebe šíří pohodu dál, prozáří svět. Jako homeopaté máme nástroje, kterak pomoci tímto způsobem zlepšit svět zevnitř. Udělejme to.

2019-12-14T09:37:00+00:00