Nejčastější otázky

Nejčastější otázky 2018-04-10T21:05:39+00:00

Co lze homeopaticky léčit?

Správná otázka nezní co, ale koho lze homeopaticky léčit. Neboť v homeopatii neléčíme chorobu, ale pacienta. Takže v zásadě platí, že lze léčit každého, kdo o léčbu projeví zájem.

Takže na diagnóze nezáleží?

Ne ve smyslu „vyléčitelná“ a „nevyléčitelná“ choroba. I v klasické medicině za „nevyléčitelnou“ považovaná nemoc může být homeopaticky vyléčena, má-li pacient silnou vitální sílu a homeopatovi se podaří nalézt správný lék.

Co to je vitální síla?

Vitální síla, neboli dynamis, je neviditelná síla oživující naše tělo. Je to nehmotný, ale podstatný rozdíl mezi živým a mrtvým člověkem. Dynamis řídí pochody v našem těle a na jejím správném proudění záleží naše zdraví. Když se někde zablokuje či vychýlí projeví se to na našem těle v podobě nemoci.

Jak působí homeopatické léky?

Homeopatický lék nese v sobě informaci, kterou naše dynamis je schopná přečíst. V podstatě jí lékem nastavíme zrcadlo, které ji ukáže její vlastní vychýlení. Ona „uvidí“ svoji chybu a napraví ji. To je to co jsem myslela tím „nezáleží na diagnoze“ a proto jsme schopni homeopaticky léčit i choroby chronické či běžně považované za „nevyléčitelné“.

Jak a z čeho se homeopatické léky vyrábí?

Homeopatické léky se vyrábí triturací, ředěním a protřepáváním z rostlin, nerostů, minerálů, živočichů, produktů chorob, mléka a vůbec všeho co si lze představit. Tím se z původní látky získává informace (díky paměti vody), která se dalším ředěním a protřepáváním zintenzivňuje. Takže lék více ředěný (např. 200C, t.j. 200x zředěno 1:100 a protřepáno) působí hlouběji a déle než méně zředěný (např. 9 CH).