Případy z praxe

Případy z praxe 2018-04-10T21:07:13+00:00

Případy z praxe

Pro lepší pochopení toho, co vše lze homeoapticky úspěšně léčit, uvádím zde několik případů spokojených pacientů. Mnohem více jich mám v kartotéce, ale tak dlouho by to nikoho číst nebavilo…

Př.: Žena na MD, 2 děti, starší holčička od narození špatně spí, zlobí. Matka je totálně vyčerpaná, neboť již 3 roky pořádně nespala.

K vyčerpání se přidávají bolesti hlavy, nervové vypětí, vaginální výtok, bolestivá menstruace. Porucha spánku je natolik vážná, že nemůže usnout i když jí děti hlídá manžel. Na děti se s manželem těšili a teď si vyčítá, že nezvládá situaci a je „špatná matka“ (to je pouze subjektivní pacientčin pocit – v takové situaci by nebyl v pohodě nikdo – je nemožné být usměvavá, veselá a spokojená, když jste 3 roky nespala!) Řešení bylo prosté – bylo třeba jednak upravit spánek a chování holčičky a také pocuchané nervy a celou řadu potíží (z vyčerpání a nespavosti plynoucí) matky. Obojí se vhodnými homeopatickými léky povedlo.

Př.: Muž, 48 let, trpící depresemi.

Již 8 let musí brát antidepresiva – postupně zvyšovaná dávka až na 3 různé léky 3x denně a stejně ho každé jaro přepadnou deprese, které se ho drží celé léto. Dokud je krásné slunné počasí, je mu zle. Funguje jako robot, naládovaný antidepresivy, a nemůže si užít svojí krásné rodiny, ani výlety do přírody, které má moc rád. Když bolí duše, je to horší, než když bolí tělo. Po správném homeopatickém léku byl do 3 měsíců zcela bez antidepresiv i depresí, po dlouhé době si mohl svobodně vychutnat krásné jarní a letní počasí v lůně přírody.

Př.: Žena, 33 let

Než ke mně přišla, strávila 2 roky lítáním po různých vyšetřeních. Ačkoliv lékaři pečlivě zkoumali její stav, nebylo možné odhalit příčinu jejích bolestí v oblasti břicha, podbříšku a beder. Několikrát musela být hospitalizována pro ukrutné bolesti a nikdo si s ní už nevěděl rady. Vše jí začalo v odbobí rozvodu s manželem. Těžké životní období se velice často somatizuje u lidí v podobě nemoci. V těchto případech nebývají klasické léky a léčba úspěšná – neboť lékař neléčí příčinu nemoci, kterou je např. zklamaná láska, ale její následek – nemoc, se snaží zatlačit. Čím víc se o to snaží (a daří se mu to) tím hůř na tom člověk vlastně je, neboť jeho vnitřní příčina zůstává nezměněna. To je právě chvíle vhodná pro homeopatii, která je schopná odstranit – „rozpustit“ vnitřní bloky způsobené životním traumatem a tím odstranit příčinu pacientových potíží a trvale mu pomoci. I tato žena po léku poprvé pocítila úlevu od bolestí, do 6 měsíců se vše zcela upravilo a dnes je naprosto bez obtíží.

Př.: Muž, 28 let, sportovec z rodu železných mužů

Od mládí hodně sportuje, jezdí na kole, běhá maratony, plave, hraje volejbal. Ke mně přišel pro bolest v oblasti srdce a pro srdeční arytmii, strach z infarktu. Docela překvapivé u takhle mladého sportovce. Po léku se zcela ztratily bolesti srdce i arytmie a navíc se vnitřně zklidnil, odstranil se jeho bývalý spěch a výbušnost.

Př.: Žena, 32 let, na MD, dvě děti.

Přišla pro gynekologické potíže, bolesti hlavy a výbuchy vzteku směřované vůči dětem. Byla to výborná matka a moc jí trápilo, že ve svém stavu nemá dost trpělivosti na děti – zvláště večer to bylo pro ni nejhorší. Po léku se výrazně změnila pacientčina náladovost, mohla se opět radovat ze svých dětí, bez křiku a hádek. Rovněž bolesti hlavy a gynekologické potíže vymizely.

Př.: Muž, 36 let, vysoký štíhlý, sportovní typ.

Již 10 let trpěl astmatem a teď přišel pro křečovité bolesti žaludku, které mu brání se najíst. Již zhubnul 7 kg, špatně spí, po všem co sní je mu zle, zvrací, křeče v žaludku. V práci je hodně vytížen, vše chce zvládnout na 100% a je v neustálém napětí, aby vše stihnul včas. Absolvoval různá vyšetření, dostal léky, ale moc mu nepomáhají. Po homeopatickém léku bolesti žaludku povolily, může jíst co chce, dobře spí, méně ho stresuje práce. Zlepšilo se i jeho astma, lépe se mu dýchá, když hraje hokej, cítí se mnohem uvolněnější.

Př.: Žena 58 let, podnikatelka, skvěle upravená, krásná žena

Přišla pro bolesti hlavy, celkové rozladění a pocit nespokojenosti – „něco se se mnou děje, není mi dobře, nechci jíst tuny léků od doktora“, je bez energie, zlobí ji spánek a zažívání, má vyšší krevní tlak. Po léku: „To není možné, že něco tak malého (myšleny 2 kuličky homeopatického léku) mohlo tak rychle udělat takové úžasné změny!“ Velice rychle se jí vrátila chuť do života a zmizely bolesti hlavy i únava.

Př.: Žena 36 let, již deset let šťastně vdaná

Touží po dětech, ale přes všechnu lékařskou péči, různá vyšetření a hormonální léčbu se jí stále nedaří povít zdravé dítě. Již 2x v minulosti otěhotněla, bohužel vždy potratila v prvním trimestru. Již po první dávce léku měla sen, že teď je konečně na správné cestě a že se jí narodí zdravé dítě. Opravdu vzápětí otěhotněla, donosila a porodila zdravého chlapečka.

Př.: Chlapec 5 let, byl přiveden matkou pro poruchy chování, nezvladatelné záchvaty vzteku při kterých s ním nelze naprosto nic udělat.

Ve společnosti je velice stydlivý, nesnáší jakékoliv změny, raději si hraje sám než s vrstevníky. Má problémy se zažíváním, trpí na časté bolesti bříška, zvrací při jízdě autem. Po léku nastala obrovská změna v jeho chování, záchvaty vzteku zmizely, dá se s ním rozumně domluvit, lépe komunikuje doma i ve školce, bříško ho nebolí a v autě již nezvrací.

Př.: Muž 33 let, diagnostikovaná roztroušená skleróza

Vše začalo náhle ztrátou sluchu, zvoněním v uších, problémem s protorovou orientací. Byl měsíc hospatalizován, upoután na lůžko. Neustále mu píská v uchu, je stále unavený, vyčerpaný i po malém pohybu, časté bolesti hlavy. Bere injekce a léky proti roztroušené skleroze. Po léku se mu navrátila energie, přestala bolest hlavy, cítí se mnohem lépe, bez potíží zvládá všechny pracovní povinnosti, pískání v uchu vnímá jen když se na něj zaměří. Po roce léčby ukázala kontrola na magnatické rezonanci, že úbytek mozkových buněk je stejný jako u zdravých lidí, ložiska nemoci se nezvětšují, bylo možné vysadit jeden z alopatických léků.

Př.: Žena 70 let, časté záněty močového měchýře, revmatické nosodity na kloubech prstů u rukou, bolest kyčlí

Po smrti manžela má ustavičný strach o syna a vnoučata, aby se jim něco nestalo (což ne vždy pubertální mládež chápe jako výhodu…), bojí se být sama doma, často pláče. Po léčbě došlo k celkovému uvolnění, přestala se bát o svoji rodinu („je to jejich věc, ať si dělaj co chtěj – jsou velcí“), netrpí úzkostí když je sama doma, záněty močového měchýře ustoupily, kyčel nebolí, ruce jsou více pohyblivé a méně bolí.