Chronická únava

Chronická únava a jak se proti ní účinně bránit homeopatií

Únava, kdo z nás ji nezná… všichni známe ten stav, kdy energie klesne na nulu, nálada pod bod mrazu a jediné po čem toužíme, je vydatný spánek… Pokud se nám to stane po celodenní náročné práci, a k nápravě opravdu stačí spravedlivý spánek, pak je vše jak má být. Únavou nám naše tělo signalizovalo, že si potřebuje odpočinout. Jsme-li schopní se z únavy do rána vyspat, nepotřebujeme odbornou pomoc, tělo funguje, jak má.

Horší je, když míra únavy přestane odpovídat vynaložené námaze, a když se začne kumulovat a ani po spánku se jí nejsme schopni zbavit. Trvá-li takový stav delší dobu, mluvíme o chronické únavě. Je to stav nejen velmi nepříjemný, ale může být našemu tělu nebezpečný. V takovém případě, nám tělo dává jasně na srozuměnou, že s ním není něco v pořádku, a že potřebuje pomoc. Že není schopno se samo dobít energií ve spánku, že energie uniká, kudy nemá. Něco je špatně. Neviditelná černá díra odčerpává naši sílu a my slábneme a slábneme.

Úbytek energie může provázet mnoho různých chorob, kdy tělo spotřebovává svoji energii na boj s nemocí. Ale existují i stavy, kdy lékař nezjistí žádnou zjevnou příčinu, nenajde známky žádné nemoci, ale přesto je pacient dlouhodobě bez energie, trpí tzv. chronickou únavou. V takovém případě nemá klasická medicína příliš co nabídnout. Lékař může doporučit vitamíny, ale ty málokdy skutečně pomohou.

V takové chvíli je dobré vyhledat zkušeného homeopata. Stejně jako vždy, když neduh, co nás trápí, dostane nálepku „chronický“. Jak je možné, že právě homeopatie si dovede poradit s chronickými nemocemi, únavu nevyjímaje? Na vysvětlení této záhady bude třeba se podívat pozorněji na to, co to homeopatie vlastně je a jak funguje.

Základy homeopatické léčby popsal ve svém Organonu léčebného umění německý lékař Samuel Hahnemann před více než 250 lety. Celé to spočívá na dvou základních principech:

  1. Podobné se léčí podobným, nebo-li co lék vyvolá u zdravého, to vyléčí u nemocného.
  2. Hahnemann zavádí do medicíny pojem „vitální síla“, což je neviditelná substance oživující naše tělo a řídící jeho homeostázu. Pokud proudí jak má, vše funguje, člověk se cítí zdráv a pln energie. Vlivem různých okolností a životních událostí (stres v práci, rozchod, úmrtí v rodině,…) může dojít k zablokování této vitální síly. To se projeví nejdříve pocitem nepohody, úbytkem energie, později v podobě nemoci těla či duše.

 

A právě toto zablokování vitální síly lze vhodným homeopatikem odblokovat. To je to místo, kde homeopatický lék působí a proto je schopen vyléčit i tzv. chronické nemoci či únavu. Jakmile se rozpustí blok, vitální síla začne proudit jak má a tělo již nemá důvod vytvářet nemoc či být unavené. Nemocí nám tělo signalizovalo, že s ním není něco v pořádku, že potřebuje pomoc, že nějaká událost či situace byla nad naše síly a my ji nedokázali zpracovat, naše vitální síla se zablokovala, bylo toho na ní moc. Potřebuje informaci, jak se odblokovat. A právě tuto informaci v sobě homeopatické léky nesou, tím léčí. Každý jinou, podle toho z čeho je vyroben. Pro každého člověka je třeba vybrat jiný lék, přímo podle něj, tak říkajíc na míru.

Ale nebojte se, je z čeho vybírat. K dnešnímu dni je vyzkoušeno a popsáno více než 3000 homeopatických léků. Takže pokud máte pocit, že vás přepadla chronická únava, obraťte se na homeopata, který z velké škály kuliček vybere tu pravou pro vás. Mějte s ním, prosím, trpělivost, nemá to jednoduché. Rozdíly mezi léky jsou mnohdy nepatrné a je třeba dobře vybrat, aby lék pomohl. Je to trochu, jako když ladíte rádio. Když jste od hledané frekvence daleko, neudělá to nic. Když se začnete blížit, začne to šumět a až když jste přesně na ní, tak to krásně hraje. Dá to práci, ale výsledek stojí za to!

2018-02-20T09:08:31+00:00