Případ úspěšně vyléčené schizofrenie

Případ schizofrenie úspěšně vyléčené homeopatií

Někdy to vypadá, jako by homeopatie neměla limity, byla nespoutaná a nezalekla se žádné diagnózy. Jako by omezení byla jen v našich hlavách a pokud se odpoutáme od předsudků, můžeme cokoli…

Jedním z příkladů, mého odvážného tvrzení, je i případ mladé ženy, o který se chci s vámi podělit. Poprvé jsem ji viděla v červenci 2020. Tehdy ji ke mně přivedl její otec. Ačkoli měla již 29 let, sama by dojet nezvládla. V 19 letech jí byla diagnostikována psychóza se schizofrenií a musela být hospitalizována. Když s ní otec přišel, byla pod vlivem silných léků, na první pohled mimo realitu. Ale nepředbíhejme, zde je její příběh:

Narodila se jako nejmladší ze 3 dětí, jediné děvčátko, do rodiny, kde silnou rukou vládla přísná matka. Jako hodná holčička se všemožně snažila zalíbit a potěšit maminku, aby si „zasloužila“ její lásku. Poslušně plnila všechna matčina přání, až zapomněla na sebe, na to co sama chce. Rodiče se často hádali a tak se matka brzy nastěhovala do jejího pokoje a setrvala tam, i když dívka vyrostla v ženu.  Matky se bála a nechtěla s ní sdílet pokoj, ale neodvážila se jí nic říct.

Stejný model podřízeného chování vůči okolí praktikovala i ve škole – a není divu, že ostatní děti rychle vycítily, že je „divná“ a stala se terčem jejich šikany. Doma napětí, ve škole šikana, její život se změnil v peklo. Není divu, že jako dítě byla často nemocná, záněty středního ucha a močového měchýře se střídaly s migrénami po celou základní školu.

Do toho nutnost potěšit maminku samými jedničkami, přechod na střední školu, více učení, nešťastná láska ve 14… Až dospěla do stavu, že ve svém životě neviděla nic pozitivního, jen učení dlouho do noci, zlomené srdce, hádky, šikana…. Vše přerostlo do psychických problémů, kdy se v její hlavě objevil zlý hlas, co ji neustále kritizoval, obviňoval ji ze všeho, co se stalo. Nakonec uvěřila, že ona sama je zlo, že je ďábel, že může za všechno špatné co se kde děje. Hlava se jí „vařila“, vše začala vidět zvráceně, přestala jíst, strašně zhubla, a poslední rok před maturitou musela být na 2 měsíce hospitalizována v léčebně, kde jí nasadili silné psychiatrické léky.

S vypětím všech sil dodělala maturitu, nastoupila na VŠ a našla si chlapce. Ale jak už to bývá, když nejste sami se sebou „v pohodě“, málokdy k sobě přitáhnete člověka, jakého byste chtěli. Většinou přilákáte predátora, který vycítí vaši slabost a vysaje poslední zbytek energie. Tak to bylo i s tímto  chlapcem. Ve svém stavu se s ním nedokázala rozejít a 4,5 roku setrvala ve vztahu, který nechtěla. Zdá se to být neuvěřitelné, ale když podlehnete bludu, že jste špatná a dobro si nezasloužíte, děláte hrozné věci.

Nakonec se jí podařilo se s ním rozejít, odjela na pouť do Composteli, zamilovala se do hodného hocha, začali spolu bydlet, měli před svatbou. Už se zdálo, že vše dobře dopadne, ale zákeřná nemoc udeřila další atakou. Tou dobou měla před státnicemi spoustu učení, ale nebyla schopná se soustředit. Vše šrotovalo v hlavě v jednom velkém guláši spolu s novým zamilováním a pocitem, že to zase nezvládá, že je ta nejhorší. Trápila se pocitem provinění, že nezvládá svůj život, opět se jí„vařila hlava“, třeštilo v ní tisíce myšlenek, obviňovala sebe, svého přítele, vše v jednom kotli, tlaky v hlavě jako by měla prasknout. Po hádce s matkou dostala další záchvat, seděla ve vaně, třepala se a dusila. Když se o maličkost pohádala s přítelem, její stav se zhoršil natolik, že v něm viděla žlutou příšeru, co jí chce ublížit. Vůbec nerozeznávala co je realita a co jsou její představy.

Tyto stavy se opakovaly, přestala být schopná normálního života, neustále vystresovaná, ustrašená, různými bludy hnaná do kouta. Vyděšený přítel situaci neustál, poslechl rady své mámy a rozešel se s ní. Tak se opět ocitla v domě svých rodičů, v pozici „dítěte“ potřebujícího pomoc a péči. Její otec pochopil, že musí pro dceru najít pomoc a naštěstí ho napadlo hledat všude možně, až našel homeopatii a objednal ji ke mně.

Analýza případu: máme před sebou případ malé holčičky, přísně vedené „k poslušnosti“, která se tak dlouho snažila „zavděčit“ až ztratila sama sebe a podlehla bludu o své vlastní „špatnosti“ až do té míry, že se u ní rozvinula psychóza a schizofrenie. Po léčbě psychofarmaky přestala menstruovat, úplně ztratila radost, svoji vůli, nakonec i sama sebe.

Repetotizace:

Podaným lékem byla Mancinella 1M.

 

Kontrola po 14 dnech po podání léku Manc 1M: hlava téměř nebolí, zlý hlas se ztratil, má o něco víc energie, strachy se zmírnily, poslední 2 dny se cítí o dost lépe, je aktivnější, ale ještě má pocit, že se o sebe nedovede postarat a není soběstačná.

Kontrola po měsíci – srpen 2020: lék opakovala po rozchodu s přítelem, je jí o 50% lépe než dřív, vrátila se jí menstruace, špatné myšlenky se objevují mnohem méně, má více energie, postupně vysadila všechny psychiatrické léky, přestala se za vše obviňovat, svoji budoucnost již vidí pozitivněji, strachy ani zlý hlas v hlavě ji již netrápí, hledá si nové bydlení, aby se mohla odstěhovat od rodičů.

Kontrola září 2020: má se dobře, lék opakovat nepotřebovala, chodí do práce, našla si bydlení, chodí běhat, ven s kamarády, strachy ani úzkosti nemá, energie má dost, začala se opět stýkat s bývalým přítelem.

Kontrola říjen 2020: má se dobře, s přítelem se dali zase dohromady, je šťastná a spokojená, hlava jí nebolí, menstruace pravidelná, dobře spí a má dost energie.

Další kontroly jsou velmi podobné – šťastná a spokojená mladá žena, beze strachů, úzkostí, schizofrenie – prostě zdravá, těšící se na svatbu s milovaným mužem a ze života vůbec. Naposled si zopakovala Manc 1M v lednu 2021 když dostala Covid 19 – který zvládla s velmi lehkým průběhem. Poslední lék, který jsem jí dala byla Silicea 30 na ztrátu čichu po covidu – a do týdne byl čich zpět.

Mancinella je lék z nejjedovatějšího stromu na zemi, lidově se mu říká „ďáblovo jablko“ – plody vypadají jako velmi škaredé zelenohnědé jablko a jsou nesmírně jedovaté. Tomu odpovídá i homeopatický obraz léku – který je o zlu, pacient se cítí jako zlo samo, jako by byl posedlý zlým duchem, je to velice nepříjemný stav duše, který tento homeopatický lék dovede vyléčit u nemocného. V tomto případě si „poradil“ i s „nevyléčitelnou“ schizofrenii. Díky Bohu, že homeopatii Dr. Hahnemann objevil a že můžeme takto elegantně, jemně a natrvalo trpícím lidem pomáhat. Nechci ani domyslet, jak moc jiný by byl život této mladé ženy, kdyby homeopatie nebylo…

 

Petra Cihlářová

2022-12-11T11:44:25+00:00