Cuprum na astma

Případ vyléčeného astmatu u 11-ti letého chlapce

V dubnu 2015 ke mně matka přivedla tehdy 11-ti letého chlapce se silným astmatem. Chlapec je robustní postavy, na svůj věk velký a trochu obézní. Do křesla se sesul, jako to obvykle dělávají lidé typu Calcarea a stejně jako oni se nejvíc potí na hlavě. Je velmi horkokrevný. Již druhým rokem trpí astmatem, což mu brání hlavně při sportu. Hraje florbal, ale při námaze se víc zadýchává, motá se mu hlava a musí používat častěji dýchátko. Pravidelně užívá léky Seretide, Monkasta, Ventinol, Analergin na astma a alergie.

Již jako malé miminko způsobil matce nejednu bezesnou noc, neboť míval záchvaty, při kterých přestával dýchat, modral a upadal do bezvědomí. Přicházely zcela nečekaně a nepravidelně od jeho narození do 1,5 roku věku. Tehdy mu byla podána Chamomila a Staphysagrie, které stav zklidnily, ale dítě pro změnu začalo trpět nočními děsy. Uprostřed noci seděl na posteli a řval, rodiče ho nemohli probudit ani utišit. Též nepravidelně, samo přešlo asi v 5-ti letech.

Od mala trpíval na ekzém a po očkování nebo i štípnutí komárem se mu na kůži udělala žhavá tvrdá boule a trvalo pár dní, než se vstřebala.

Má o 3 roky starší sestru, která ho ráda provokuje. Když jej rozzuří, něco po ní hodí a jde žalovat k mamince.

Astma začalo pravděpodobně po té, co ve 3.třídě zažil šikanu. Ostatní děti mu nadávali, zůstal sám proti všem, smutný a naštvaný, bez možnosti si s tím poradit.

Jeho koníčkem, kromě florbalu, je válečnictví, zbraně, velmi se zajímá o 2.světovou válku a jeho znalosti z této kapitoly historie jsou na jeho věk neobvykle detailní.

Co se strachů týče – od mala se bál tmy – do 8 let chodil v noci spát k rodičům do postele, dále se bojí příšer z hororů, pavouků, brouků a „aby se rodiče nerozvedli“.

Při analýze případu vidíme, že jako červená nit se celým případem, od narození až po současnost, táhnou křeče na různých úrovních. Začalo to už v kojeneckém věku konvulzemi, upadáním do bezvědomí, pak noční můry a teď astma – vlastně křeč a sevření dýchacího systému, které odstartovala prožitá šikana ve škole. K tomu koníček = válečnictví a zkušený čtenář již asi tuší o jaký lék se jedná….

Řečeno jazykem repertoria:

 • Generálie – křeče u dětí . novorozenců
 • Generálie – křeče u dětí – malých dětí
 • Mysl – onemocnění – zlost – z potlačené
 • Mysl – onemocnění – zneužití po
 • Dýchání – astmatické – děti u
 • Dýchání – astmatické – spojeno se závratí
 • Mysl – strach – pavouci z

 

….jistěže se jedná o lék Cuprum metalicum. Ten byl také v potenci 200 podán a začaly se dít věci:

 • Kontrola 5/2015 – přestal se tolik potit, cítí se dobře, má víc energie, tolik se nezadýchává, dýchátko potřeboval jen 1x za 4 týdny (dřív 3x týdně), spí dobře, sny jsou příjemné. Ve škole už si nedělají ostatní děti legraci jen z něj, ale navzájem každý z každého. Objevil se starý ekzém.
 • Konrola 6/2015 – má se dobře, hodně energie, ekzém se ztrácí, vysadili léky, jen na noc si 1x stříká dýchátko, sportuje bez omezení
 • Kontrola 8/2015 – opakovali Cuprum metalicu 200, když se mu udělalo zle, když měl dělat, co nechtěl (utírat nádobí), hlava se zamotala jen 1x za měsíc, má se dobře, Cupr uleví hned do 1 minuty. Již mu nedávají žádné konvenční léky.
 • Kontrola 10/2015 – má se dobře, nepotřeboval dýchátko ani opakovat Cupr, hlava se nemotá, sportuje, dýchá bez potíží

Od té doby je zcela bez potíží. Asi jednou za 3 měsíce opakuje Cupr 200, které zabere prakticky ihned. Poslední kontrola proběhla 8/2016, chlapec nepotřebuje žádné konvenční léky, je zdráv, spokojen, sportuje a nic jej netrápí. Zde je dobré si uvědomit i ten fakt, že když se nám podaří najít pacientovi lék, který mu pomůže s jeho zdravotními potížemi, změníme jeho vibrace a on se začne jinak jevit okolí, či lépe řečeno jinak se projevuje – což vyvolá i jinou reakci okolí. Jednoduše jej lidé začnou jinak vnímat. Zde, v tomto případě se nám podařilo tímto nenásilným způsobem zbavit chlapce šikany ve škole. Jednoduše on se změnil a tím se změnil i přístup okolí k němu. Už není obětí posměchu. Už se zábavy účastní jako všichni ostatní – rovný s rovným.

Takto mohou měnit svět k lepšímu homeopaté. Není to krása…?

2018-02-20T08:52:58+00:00