Jak účinně bojovat s koronavirem

Jak účinně bojovat s koronavirem

V Číně se poprvé objevil a rychle se rozšířil do celého světa – Covid 19, další mutace koronaviru. Způsobuje horečnaté onemocnění dýchacích cest, lidově řečeno jistý druh chřipky, jejíž průběh je u většiny nakažených mírný. Vážné potíže může způsobit u starých lidí a pacientů trpících i jinými nemocemi. Je třeba si uvědomit, že na světě máme mnoho daleko závažnějších infekčních onemocnění, než jaká způsobuje právě on. Bohužel, právě s ním se do celého světa rozšířila panika, která nabrala nevídaných rozměrů. Vlády různých zemí zavírají hranice, školy, restaurace, život se zastavuje, ekonomika propadá.

Je třeba si uvědomit, že stres způsobený strachem je pro lidský organismus mnohem horší, než chřipka způsobená koronavirem. To by měli vládní experti vědět a zbytečně nestrašit obyvatele. Jistě je na místě zvýšená hygiena, doporučit seniorům, aby nechodily mezi větší počet lidí, připravit zdravotnická zařízení na větší nával nemocných, omezit návštěvy v domovech důchodců apod. Ale ne vystrašit všechny hrozící smrtí!

Vláda zavřela, co se dalo, a to, prosím, v celé ČR není dosud jediný zesnulý! – máme něco přes 200 lidí s teplotou a 10 miliónů k smrti vyděšených. A není divu. Ze všech masmédií se nás valí informace koronavir – útočí – braňte se! 120 tis. nakažených  a přes 4 tis. mrtvých!  Ale že na celém světě je tou dobou třeba  16 mil. pacientů TBC a ročně jich zemře 1,2 mil. to nikoho netrápí, to neříkají v TV ve zprávách. Ale ten koronavir! Ten nás všechny sežere!

Je pravda, že zatím na tento druh viru není vyroben chemický lék, ale není pravda, že nemoc jím způsobenou nelze léčit. Lze ji léčit homeopaticky – jako bylo lze léčit homeopaticky epidemie již posledních 250 let – resp. od dob Hahnemanových. Z historických pramenů víme např. o epidemii cholery v Londýně v polovině 19.stol., kdy byla úmrtnost okolo 40% při tehdejší běžné léčbě a jen 2% při homeopatické léčbě. Homeopaté podle symptomů mnoha pacientů dají dohromady „genus epidemicus“ dané epidemie a podle toho určí nejvhodnější homeopatické léky pro danou epidemii. Funguje to spolehlivě, prověřeno zkušenostmi za posledních 200 let. V Čechách to není léčba „lege artis“, ale je snadná, levná, účinná.

Jako prevence může dobře posloužit polykompozitní homeopatický lék s názvem Prevencia CV, který připravila slovenská lékárna Homeo Centrum (e-mail: homeocentrum@gmail.com). Skládá se ze směsi Arsenicum album 30C, Antimonium arsenicum 30 C a Justicia adhorata 3C a 5 gramové balení stojí 5 Euro.

A které léky vám tedy mohou pomoci, pokud byste i vy onemocněli? Zde jsou:

Arsenicum album 30 CH – pokud jste opravdu vystrašení, doporučuji vzít hned –  zmírní váš strach, zmenší pravděpodobnost nákazy a v případě onemocnění budete rychleji zdrávi. Tento lék bych viděla jako klíčový pro většinu lidí – především z důvodu strachu, co celou kauzu provází.

Bryonia alba 30 CH – pokud již nemocní jste, bolí vás každý pohyb, nejraději byste se ani nehnuli, při kašli se držíte za hrudník, abyste zabránili bolestivému pohybu hrudníku, bolest hlavy, teplota

Gelsemium 30 CH – klasické chřipkové bolesti svalů, celé tělo je těžké, unavené, teplota, kašel

Antimonium tartaricum 30 CH – plíce jsou plné hlenu, co se jen obtížně vykašlává, teplota, únava

Eupatorium perfoliatum 30 CH – též teplota, únava, chřipkový stav – ale bolesti jsou pociťovány v kostech

Justicia adhatoda 30 C – při vážnějších plicních komplikacích (tento lék Boiron nevyrábí – ale lez jej objednat na www.helios.co.uk )

Pacientům, kteří mají svého homeopata a mají vyzkoušený homeopatický lék, který jim v minulosti již pomohl, bych radila v první řadě opakovat tento lék – posílí vás a pomůže vám zabojovat s případnou nemocí. Až pokud by tento „váš“ lék nepomohl, kontaktuje svého homeopata, případně použijte některý z uvedených léků.

Homeopatické léky v ČR lze zakoupit v lékárnách. Je podivuhodné, že na něco, na co je pohlíženo jako na „placebo“ je zapotřebí lékařský předpis, který vám vystaví lékař, který o homeopatii nic neví (tedy pokud sám není nadšencem, co si ji studuje ve svém volném čase). Nebo budete mít štěstí na osvíceného lékárníka, co vám je prodá ….  Nebo si je objednejte na www.helios.co.uk (je to dražší, trvá týden, než dojdou, ale jsou spolehlivé)

Homeopatie je vysoce účinná a efektivní léčba, ale také individuální. V případech epidemií na 80% pacientů zabere lék dané epidemie – viz výčet nahoře. Pro zbylých 20% pacientů je nutné najít pro ně přesnější lék. V takových případech pomůže zkušený homeopat. Každopádně zavčas kontaktovat svého homeopata je určitě lepší, než zbytečně podléhat strachu a panice.

2020-04-26T09:00:03+00:00