Lékárnička na cesty

Homeopatická lékárnička na cesty do zahraničí

Mílovými kroky se blíží prázdniny, čas dovolených a pro mnohé doba cestování do nejrůznějších destinací. Všichni bychom rádi dovolenou prožili v klidu a v pohodě, užili si slunce a moře na plážích, přesně jak to slibují lákavé reklamní prospekty cestovních kanceláří. Bohužel, ne vždy se to podaří. Jistě znáte hororové historky o dovolených strávených na WC místo u vody, nejnemožnějších reakcích tuzemských těl na exotické bacily, slunce, podnebí, hmyz, dlouhou cestu a vůbec vše, co cestování obnáší.

Otázka zní, jak se zabezpečit, aby se nám něco takového nestalo? A i kdyby se stalo, abychom si s tím uměli rychle poradit. A zde se, kromě jiného, nabízí i homeopatie – jako jemný, rychlý a efektivní způsob řešení řady zdravotních potíží.

Podívejme se nyní, které z homeopatických léků nám mohou cestování usnadnit.

V první řadě, pro ty z vás, kteří již máte svého homeopata, a ten vám našel „váš“ lék – rozhodně si jej vezměte s sebou! Lék, který je na vás indikován a který vám vyhovuje, bude s 90% pravděpodobností schopen vám pomoci i od akutních potíží vzniklých cestováním!

No a pro ostatní je zde několik typů, jak si účinně a rychle ulevit v akutních situacích na cestách pomocí homeopatie. Ve vaší cestovní lékárničce by nemělo chybět:

Arsenicum Album – lék vhodný při otravě z potravin, průjem po ovoci, zmrzlině, vodnatém jídle. Nevolnost a zvracení spolu s průjmem. Pacient je velmi neklidný, vyčerpaný, zimomřivý, má strach o život, hodně pije – často a po malých doušcích. Také vhodný lék na nespavost – s velkým neklidem a úzkostí, která vyhání pacienta z postele.

Apis melifica – to když vás někde poštípou včely, vosy či jiná havěť. Lék výborně účinkuje i na všechny záněty (hrdlo, oči, kůže…), kde je otok, zarudnutí, pálení. Pacient touží po studených obkladech.

Aconitum napelus – odstraní následky šoku, strachu a paniky. Je to vynikající lék na prvotní šok – po úrazu, autonehodě, či jiných krizových situacích. Lze s úspěchem použít i na prudkou a vysokou horečku vzniklou po expozici větru nebo jako následek slunečního úpalu.

Arnica montana – výborný lék na poranění, zhmoždění, podlitiny a úrazy všeho druhu. Výrazně zmírní krvácení a zrychlí léčbu podlitin a ran. Pacient se celkově cítí „jako zbitý“, je velice citlivý na dotek. Lék je velmi užitečný i při extrakci zubu nebo otřesu mozku, či na zmírnění krvácení u mozkové mrtvice, porodu a operací.

Belladona – velice užitečný lék na horečnatá onemocnění, způsobená zánětem, úpalem. Akutní stav začíná náhle, vysokou horečkou a intenzivními fyzickými symptomy. Pacient je rudý v obličeji, sálá, má roztažené zornice, je bez žízně nebo má chuť na citronovou limonádu. Takové stavy bývají např. u zánětů středního ucha, zánětu mandlí, apendicitidy, cystitidy, úpalu a úžehu apod. Měli by ho s sebou mít zvláště majitelé malých dětí.

Cocca – tedy pro ty z vás, kteří se chystáte do hor. Na výškovou nemoc je to přímo zázračný preparát.

Cocculus – ocení především lidé, kterým dělá potíže cestování jako takové, dlouhá jízda autem. Lze jej použít jako prevenci mořské nemoci při jízdě lodí. Též vhodný na vyčerpání ze ztráty spánku při nočním opatrování malých dětí.

Chamomilla – dovede odstranit prudké bolesti. Je velice užitečná pro malé děti, které trpí bolestmi při růstu zubů, jsou velice podrážděné a neklidné, chtějí se chovat a není možné je utěšit.

China – velice užitečný lék po ztrátě tělesných tekutin – např. při dlouho trvajících průjmech, zvracení či ztrátě krve. Pacient se cítí velice unaven, trpí periodicky se opakujícími teplotami. Určitě bych si jej vzala při cestě do zemí třetího světa – může výrazně pomoci při léčbě malárie.

Natrium muriaticum – by si měli přibalit zvláště lidé, cestující k moři. Je velice užitečné na alergii na slunce a mořskou vodu. Pacient je velmi žíznivý, slunce mu nedělá dobře, může se na něm zhoršit vyrážka, objevit průjem nebo bolesti hlavy.

Nux vomica – užitečný lék na spravení se po kocovině. Blahodárně působí i na křeče a ostré bolesti žaludku, při akutní kolice nebo žlučníkovém záchvatu. Lze jej však s úspěchem užít i při zkaženém žaludku z přejedení či nadmíry alkoholu. Pacient bývá netrpělivý, podrážděný a zimomřivý.

Tyto léky mohou zlepšit pohodu vaší dovolené a pomoci zvládnout mnoho nepříjemných situací. Je však třeba mít na paměti, že homeopatické léky nejlépe fungují, jsou-li pečlivě vybrány na konkrétního pacienta. Proto vždy lépe pomůže lék odborně indikovaný než náhodně zvolený. Kdo chce mít jistotu v klidu prožité dovolené, měl by navštívit svého homeopata včas, nechat si předepsat ten „svůj“ lék a až s ním se vydávat na cesty.

2020-04-26T10:38:23+00:00