Strach má velké oči

Strach má velké oči

…říká jedno staré české přísloví a má pravdu. Ve chvíli, kdy tento článek píši, se jeho pravdivost ukazuje na každém kroku, všude. Byl vypuštěn démon strachu a paniky – tentokrát má jméno koronavir. Dnes je 9.4.2020, počet nakažených v ČR neodpovídá ani parametrům epidemie (více než 1200 nemocných ze 100tis. obyvatel nemáme, díky Bohu, ani v Praze) ale už měsíc máme zavřené hranice, školy, obchody, hospody, divadla, chodíme v rouškách a nad námi vládne démon strachu. Lidé se dobrovolně vzdávají svých práv a svobod. Média nás neustále masírují zprávami v absolutních číslech o počtu nakažených, zesnulých a ani se nenamáhají rozlišovat mezi zemřel na a zemřel s. Je to poprvé, co je o nějaké nemoci veřejnost informována tímto způsobem a výsledek se dostavil téměř okamžitě. Všichni jsou k smrti vyděšení, málokdo si dá práci s hledáním souvislostí. Jako odstrašující příklad je nám předhazována Itálie – s absolutním počtem zemřelých –  ale jen málo lidí napadne podívat se na statistiky z loňského roku – kdy za stejné období na stejném území zesnul dokonce větší počet obyvatel, než letos při pandemii.

Stačilo málo a svět se zastavil. Strach má hodně velké oči. Možná si to lépe uvědomíme na konkrétním případu paní Dany, co ke mně přišla ještě dávno před objevením dnes tak slavného viru. Netrpěla příznaky Covid 19, ale strachem a panikou. Zde je její příběh:

Přišla ke mně v srpnu 2019, pohledná, štíhlá blondýnka, 42 let, šťastně vdaná, jedno dítě. Její hlavní problém byl stres, pocit úzkosti, napětí, bušení srdce a hlava přeplněná myšlenkami, co nejdou vypnout a nedovolí jí usnout. Nevyspala se již od května. Cítila se velmi unavená, v hlavě jí jel kolotoč myšlenek, co vše se jí nepodařilo, úzkost o peníze a manželovo podnikání, úzkost o syna a jeho studium (učila jej doma, protože byl velmi citlivé povahy a ve škole ho děti šikanovali). Po několikaletém kolotoči, kdy ráno pracovala v manželově firmě, pak se učila se synem, nakoupit, uvařit, o všechny se postarat, všechno zvládnout na 100%, se naprosto vyčerpala, zahnala sama sebe do kouta, už nemohla dál. Stres jí pohltil natolik, že uzavřená ve své smyčce, nebyla schopná se uvolnit, pustit myšlenky a starosti, radovat se ze života, v noci spát.

Již od mládí byla zvyklá zodpovědně plnit svoje povinnosti a nikomu si nestěžovat. Její matka byla spíše tvrdá než milující a vždy upřednostňovala její o 10 let mladší sestru, a nutila ji se o ni starat. Zde někde budou kořeny jejího sebepodceňování. Hodné spolehlivé děvčátko, co se na 100% snaží všem vyhovět, ale které nikdy nedostane potřebné ocenění a lásku zpět. Nakonec to dojde tak daleko, že si začne myslet, že není dost dobrá, začne se bát, že něco udělá špatně, vystresuje sama sebe. Kontrast v matčině přístupu k ní a k sestře ji hluboce zraňoval, ale nikomu nic neřekla, protože jim nechtěla ublížit. Dodnes je nastavená v sobě dusit svoje potřeby, mít vše pod kontrolou, vztek nedávat najevo. Jen když už je hodně zle, rozpláče se.

Dá se říci, že je jedním velkým uzlíčkem strachu a úzkostí.  Snadno sama sebe vystresuje naprosto vším. Před 3 lety se u ní objevili bolesti v podbřišku, a i když lékaři nic vážného nenašli, přidal se strach z rakoviny a z nemocí obecně. V minulosti byla 3x těhotná, ale jen jednou se jí podařilo dítě donosit, 2x potratila, což její strachy jen posílilo.

Lékem, který přinesl úlevu, zbavil ji strachů, dovolil vypnout, uvolnit se, pustit starosti, začít se radovat ze života a dobře spát, bylo Argentum nitricum. Podali jsme jej nejprve v potenci 200. Již na první kontrole hlásila pacientka velkou úlevu, strachy začaly ustupovat, energie růst, spánek se zlepšil, proces uzdravení nastartoval. Po 3 měsících se u ní opět objevila únava a bolesti při menstruaci (což mívala před léty) a začala být zase víc nervózní – zvýšili jsme potenci na 1M. Ihned po léku se dostavila obrovská úleva, začala lépe spát, vrátila se dobrá nálada, energie, svět je krásný a růžový.

Poslední kontrola byla v únoru 2020. Pacientka se cítí výborně, má dost energie, strachy žádné, život bere v pohodě a s humorem, negativní myšlenky jsou pryč, je šťastná a spokojená.

Je vždycky krásné pozorovat, jak lidé po správném homeopatiku rozkvetou, zvláště když se zbaví strachu. Málo co je tak dusivé pro náš život, jako právě strach a jeho velké, obrovské oči. Když se díváme na svět očima strachu, je vše děsivé, nepřekonatelné, hrozné. Strach umí lidi zotročit tak, že se chovají úplně jinak, než když se nebojí. Proto je současná pandemie tak nebezpečná. Již jsme na světě měli mnoho epidemií, mnohé z nich měly větší úmrtnost, ale ještě nikdy nebyli lidé médii tak vyděšení. A to je hrozně nebezpečné. Ustrašení lidé sebou nechají mnohem lépe manipulovat, je snazší jim vzít svobodu, důstojnost, cokoli.

Bude hodně těžké zbavit strachu tak velké množství lidí, jaké se jím celosvětově nakazilo, ale nesmíme to vzdát. Musíme trpělivě vysvětlovat, pomáhat, dodávat naději a odvahu. Naštěstí máme mocného pomocníka – homeopatii. Ta strachy rozpustit umí. Pokud i vy zjistíte, že se bojíte, že to nezvládnete, že je toho na vás moc, že je vše černé a děsivé, rychle vyhledejte dobrého homeopata. Pravděpodobně půjde o strach, jehož velkýma očima se právě díváte na svět, a od něj vám homeopatie bezpečně pomůže.

2020-04-26T08:59:01+00:00