Strach ze smrti

Strach ze smrti

Ačkoli se smrt bytostně týká každého z nás, všichni se s vědomím vlastní smrtelnosti vyrovnáváme jinak. Většina lidí ji moc neřeší, zvláště dokud jsou mladí, žijí jako by se jich stáří natož nemoc a už vůbec ne smrt netýkaly. Ale většinou jen do doby, než se se smrtí setkají tváří v tvář ve svém blízkém okolí. To pak může způsobit velký šok, stejně jako v případě mladé ženy, 23 leté, o které chci vyprávět.

Přišla ke mně s dlouho trvajícími úzkostmi, strachy, depresemi a s hormonální nerovnováhou, způsobující polycystické vaječníky, zhoršení deprese během PMS, náladovost, infekce močových cest. Všechny její potíže začaly před 8 lety. Tehdy byla 15 letá dívka, měla velice hezký vztah se svojí švagrovou, byly si velmi blízké. Bohužel, se u její švagrové po porodu rozběhla deprese, se kterou jí nikdo nedokázal pomoci, a která vyvrcholila před 6 měsíci její sebevraždou. Pro moji pacientku byl obrovský šok vidět ji v takovém stavu. Od té doby se u ní rozvinul obrovský strach, že bude jako ona, že se také zblázní, že určitě dostane hroznou nemoc a zemře, bojí se mít dítě, že by se jí to stalo také… Strach a úzkost fyzicky pociťuje v žaludku. Neustále o tom musí přemýšlet, stále se bojí, že se jí něco stane, onemocní, zblázní se… vše musí mít pod kontrolou, neustále potřebuje něco dělat, aby zaměstnala hlavu jinými starostmi. Když nic nedělá, propadá depresím, stejně tak jako když pracuje příliš. Uvnitř diskutuje sama se sebou, jak to sama nazývá mé „špatné“ a „dobré“ já. Všechno se zhoršilo po sebevraždě švagrové. Viděla ji 2 týdny před její sebevraždou a připadala jí v pořádku. O to větší to byl pro ni šok. Ačkoli ví, že se nechce zabít, strašně se děsí toho, že to také udělá.

Dříve hodně pila s přáteli a alkohol jí krátkodobě pomáhal zapomenout na tíživé myšlenky, ale dnes jí jen depresi zhoršuje.

Ženské potíže – velmi silná PMS, začínající 2 týdny před menstruací, provázená změnami nálad, větší depresí, úzkostmi, bolesti v prsou, celkový pocit, že po hormonální stránce není v pořádku – začaly po prvním sexuálním styku.

 

Analýza: Vidíme pacientku vystrašenou k smrti po silném šoku, způsobeném náhlým onemocněním a sebevraždou velice blízké osoby. Z původně šťastné a bezstarostné dívky se náhle stala úzkostná a vystrašená osoba, dokonce došlo k rozdvojení jejího já – pociťované jako hodné a špatné já, které spolu soupeří o moc nad jejím životem. Prvním podaným lékem bylo Anacardium 200.

 

Kontrola po 14 dnech: Anac velmi pomohlo, přestala komunikace hodného a zlého já – už má jen jedno já, cítí se mnohem lépe. Strach, že bude nemocná, je mnohem menší, když přijde, tak rychleji odejde. Energie má dostatek, spí dobře, už tolik nepláče. PMS bylo o 50% menší.

Doporučení: čekat

Kontrola po měsíci: ačkoli již nedošlo k dalšímu vnitřnímu dialogu a pacientka se cítí lépe než dříve, stále přetrvává úzkost a strach, je neklidná, pořád jí to nutí k pohybu, musí stále něco dělat, hodně se stresuje. Cítí vnitřní třes v žaludku, který jde nahoru do hrudníku, jako by jí někdo seděl na hrudníku, velký tlak, těžce dýchá. Je hodě zmrzlá, hlavně nohy, ale během PMS jí je horko.

Takže nejvyšší čas změnit lék. Anacardium sjednotilo její osobnost a je zapotřebí postoupit dál, vymýtit strach a úzkost.

Dalším lékem bylo Carcinosinum 200, které částečně pomohlo – strach z nemoci se zlepšil asi o polovinu, stejně jako PMS. Ale menstruace přišla o 10 dní dříve a také se cítí více unavena. Tak tohle ještě nebude Bingo, musíme hledat dál.

Vzala jsem v úvahu, že její potíže začaly náhle – silným vystrašením, šokem z pohledu na náhle „nepříčetnou“ švagrovou. Prudký a nečekaný šok ji dostal zcela z rovnováhy. Proto jsem jí podala lék Aconitum 200. Aconitum zahnalo všechny strachy jen po tu dobu, kdy jej brala. Když jej brát přestala, strachy se vrátily. Její staré známe katastrofické scénáře, že onemocní a zemře, jsou zpět.

Teď už asi všichni homeopaté naskakují na židlích a tlučou si na čelo, co jsem to za nechápavce, vždyť to je přece jasný Arsen! A mají pravdu. Lékem, který případ dokončil, bylo Arsenicum album 200. Po něm se strachy a úzkosti zcela rozpustily a celkově se pacientka úžasně zlepšila na všech úrovních, včetně PMS a ostatních potíží. Teď, když to píši, mi to přijde mnohem jasnější a s odstupem času si myslím, že by v tomto případě stačily 2 léky – Anacardium na sjednocení osobnosti a Arsenicum album na zbavení strachů a úzkostí i na všechny fyzické potíže.

Každopádně díky Bohu za to, že můžeme takto pomáhat lidem. Těžko říci, jak by se dál odvíjel život této mladé ženy bez homeopatie. Buďme rádi, že to nemusí zkoušet a zakoušet úzkosti a strachy i nadále a že může žít svobodně, radostně a bez zbytečných „katastrofických scénářů“ v hlavě.

2020-04-26T09:00:18+00:00