Will Taylor opět v Praze

Will Taylor opět v Praze

Ve dnech 16. – 18.1.2009 jsme měli možnost zažít další z řady neopakovatelných setkání s tímto laskavým mužem a odnést si z něj mnoho užitečného do naší homepatické praxe.

Tentokrát jsme začali velice zajímavým „živým“ případem. Kateřina, 29-ti letá velice milá a sympatická brunetka jemných rysů, se s námi podělila o svůj příběh. Pracuje jako sestra v hospicu a potřebuje léčit bolesti hlavy, zad a extrémně silnou dysmenorrheu. Menstruace začala v 11 letech a byla vždy bolestivá, s přestávkou mezi 16-25 rokem, kdy brala antikoncepci. Kruté bolesti během ní se šíří do zad, do vaginy a dolů po zadní straně stehen. Cítí silné kontrakce jako při porodu. Krev je tmavá, se sraženinami, provázeno průjmem. Bolesti se zlepšují horkou koupelí a pohybem. Pacientka během nich musí chodit, nedokáže ležet. Menstruace je velice silná a je přerušená – začne, pak 1-3 dny nic a pak teprve přijdou bolesti a silné krvácení.
Pohyb jí pomáhá i když má duševní trápení – chodí to rozběhat. Od lidí si udržuje odstup, na začátku vztahu je nedůvěřivá a trvá než se skamarádí.
Dále trpí bolestmi zad, při vstávání ze židle projede ostrá bolest dolů do stehen, pak to rozchodí. Mívá též herpes okolo úst a nosu, který se zlepšuje přiložením ledu. Před sedmi lety prodělala zánět močového měchýře a ledvin. Snů má mnoho – často je na neznámém místě, kde ji někdo cizí tvrdí, že je doma, ale ona to nepoznává, neví kam jít, je ztracená. V jiném snu byla slepá a matka ji nechala stát na ulici a utekla jí.
Před časem měla podobný pocit ztracení i v životě, teď se začíná nacházet. Má mnoho nápadů a chtěla by jít na víc směrů naráz, ale to nelze. Analýzu případu provedl Will jako vždy velmi precizně a s pomocí programu Ispiration i přehledně. Ze všeho nejdřív si bokem napsal léky, které ho napadly během vyšetření, aby na ně mohl zapomenout a mohl se nerušeně věnovat jejich hledání (Rhus-t, Sep, Aesc, Mag-p, Sabin, Thuj).

Vždy z analýzy vezme nejméně 4 a nejvíce 9 charakteristických obtíží, ujasní si jak vypadá totalita symptomů a vše převede do jazyka repertoria:

Z repertorizace vyšel na 1.místě Rhus toxicodendron a tak se Will podíval na celou čeleď Sapindales:

2018-04-06T08:35:48+00:00